Kabul Edilen e-Faturanın Kayıtlara Alınması

Adım 1:


  • 1. Kabul ettiğiniz e-Faturayı kayıtlarınıza almak ve carilerinize işlemek için “İçeri Al” a tıklamanız gerekmektedir.

Adım 2:


Gelen e-faturanızı doğru bir şekilde almak ve doğru şekilde cari takibini yapmak istiyorsanız açılan penceredeki kategoriden birini seçmeniz gerekir.

  1. 1. Mal/Hizmet Faturası: Size gelen bu e-Fatura ticaretini yaptığınız ürün veya hizmet ile alakalı bir alım ise Mal/Hizmet alımını seçerek içeri alabilirsiniz..(Detaylı bilgi için madde 10’a bakınız)
  2. 2. Gider Fatura:  Size gelen e-fatura, işletmeniz için yaptığınız bir alım ise bu kategoriyi seçmelisiniz. (örneğin; bilgisayar, masa, sandalye, beyaz eşya, klima, yazıcı, vs) (Detaylı bilgi  için madde 11’e bakınız)
  3. 3. Müşteriden İade Faturası: Müşterinize satıp faturasını kestiğiniz bir malın iadesi yapıldığı ve iade faturası kesildiği zaman hem müşteri cari bakiyenizin hem de ürün stok miktarlarınızın doğru hesaplanması için bu kategoriyi seçmelisiniz.(Detaylı bilgi için madde 10’a bakınız)

Not: Daha önce tedarikçi bilgileri ve cari hesabı olmayan bir işletmeden gelen e-Faturanızı içeri alırken, cari kartı ve bilgileri sistem tarafından otomatik olarak tedarikçi veya müşteri kartı şeklinde (carisi/hesabı) ilgili sayfanıza eklenecektir.