Gelen e-Faturanın Gider Faturası olarak Seçilmesi


Gider Faturası kategorisini seçerek içeri aldığınız e-Faturayı aşağıdaki işlemleri takip ederek kayıtlarınıza ekleyebilirsiniz.

  1. 1. Özet: e-Faturanız birden çok kalemi içeriyor olabilir, her bir kalemi ayrı ayrı kayıtlarınıza almak istemiyorsanız “Özet”i seçip kayıtlarınıza alabilirsiniz.
  2. 2. Detaylı: Gelen e-Faturanızın tüm alım kalemlerini ayrı ayrı görmek istiyorsanız, bu seçenek ile kaydetmeniz yeterlidir.

1. Gelen e-Faturanın Gider Faturası olarak Eklenmesi


  1. 1. İçeri aldığınız e-Faturayı gönderen işletme otomatik olarak seçili gelir. Eğer daha önceden bu işletmeye ait cari kartınız yok ise bilgileri doldurulmuş olarak, firma seçili olarak gelmektedir.
  2. 2. Gelen faturanızın ödemesini ilerde yapacak iseniz, borç takibiniz için ödemenin yapılacağı günü seçmelisiniz. Böylece bu alımın ödeme gününün Ana Sayfanızda veya Ödeme Sayfasındaki Borçlarım sekmesinde takibini yapabilirsiniz. Eğer Ödeme takibinin yapılması istenmiyorsanız Vade Tarihini istenilen bir tarih veya Fatura tarihi ile aynı yapabilirsiniz.
  3. 3. Dövizli bir alım ise döviz tipi seçilerek ilgili döviz tipine göre takibi yapılabilir.
  4. 4. Giderlerinizin (masraflarınızın/harcamalarınızın) takibi için bir kategori seçmelisiniz. Böylece raporlarda masraflarınızın detaylarını ve dağılımlarını kolayca görebilirsiniz.
  5. 5. Ödemenizi ileri bir tarihte yapacaksanız “Ödenecek” bölümünü seçilmelisiniz; eğer ödemeyi yaptıysanız “Ödendi”yi seçip hangi hesaptan ve hangi tarihte ödeme yaptığınızın bilgisini girmelisiniz.