Alışlar Sayfası Gider Faturası Ekleme Sayfasında Yeni Tedarikçi Girme


  1. 1. Sadece tedarikçinizin ad-soyadı/unvanını girerek hızlı bir şekilde tedarikçi ekleyip hemen alış ekleme yapabilirsiniz. (vadeli takip vb resmi işlem olmadıkça bu şekilde basit ekleme yapabilirsiniz). Sonrasında basit şekilde eklediğiniz tedarikçinizi Tedarikçi Sayfasında “Güncelle” ile detaylı bilgi girebilirsiniz.

Tedarikçiniz şahıs firması ise ve ticari unvanı yok ise tedarikçinizin ad ve soyadını girmeniz gerekir. Ticari unvana sahip şahıs firmaları ve diğer ltd& AŞ’ler için işletmenin unvanını girmeniz gerekir.

2. Faturalı çalıştığınız tedarikçileriniz için veya açık hesap çalıştığınız tedarikçilerinizde vade tarihinin otomatik gelmesi için Gelişmiş Seçenekler i doldurmanız gerekir (gelişmiş seçenekler için 1.2, 1.3, 1.4  maddelerine bakabilirsiniz)

3. Yeni eklediğiniz tedarikçilerinize borcunuz varsa bakiyesini ekleyip, tüm alışlarınızı bu rakama eklenerek yapılmasını sağlayabilirsiniz. Böylece borçlarınızı daha doğru takip edebilirsiniz. Ayrıca tedarikçiniz ile tüm alış verişinizi dövizli yapıyorsanız ilgili dövizi seçmeniz yeterlidir.

Detaylı bilgi için:

Alışlar Sayfası Gider Faturası Ekleme Sayfasında Tedarikçi Girme

Alışlar Sayfası Gider Faturası Ekleme Sayfasında Tedarikçi Girme

Alışlar Sayfası Gider Faturası Ekleme Sayfasında Tedarikçi Girme

Kılavuzlarına bakınız

Not 1: Gelişmiş seçenekleri girmeden de tedarikiniz ile olan cari takibini basit şekilde yapabilirsiniz.

Not 2: Aynı tedarikçide farklı para birimleri ile çalışıyorsanız birden fazla tedarikçi kartı açmalısınız. Örneğin: Halil Pazarlama- TRY ve Halil Pazarlama-USD