Alışlar Sayfası Müşteriden İade Fatura Ekleme Sayfasında Yeni Müşteri Girme


  1. 1. Sadece müşterinizin ad-soyadı/unvanını girerek hızlı bir şekilde tedarikçi ekleyip hemen iade eklemesi yapılabilirsiniz. (resmi işlem olmadıkça bu şekilde basit ekleme yapabilirsiniz. Sonrasında basit şekilde eklediğiniz müşterinizi Müşteri Sayfasında Güncelle ile detaylı bilgi girebilirsiniz.

Müşteriniz şahıs firması ve ticari unvanı yok ise müşterinizin ad ve soyadını girmeniz gerekir. Ticari unvana sahip şahıs firmaları ve diğer ltd& AŞ’ler için işletmenin unvanını girmeniz gerekir.

  • 2. Faturalı çalıştığınız müşterileriniz için veya açık hesap çalıştığınız müşterilerinizde vade tarihinin otomatik gelmesi için Gelişmiş Seçenekler i doldurmanız gerekir (gelişmiş seçenekler için 1.2, 1.3, 1.4  maddelerine bakabilirsiniz)
  • 3. Yeni eklediğiniz müşterinizden alacağınız varsa bakiyesini ekleyip tüm satışlarınızı  bu rakama eklenerek yapılmasını sağlayabilirsiniz. Böylece alacaklarınızı daha doğru takip edebilirsiniz. Ayrıca müşteriniz ile tüm alış verişinizi dövizli yapıyorsanız ilgili dövizi seçmeniz yeterlidir.

Detaylı bilgi için:

  • Alışlar Sayfası Müşteriden İade Fatura Ekleme Sayfasında Müşterinin Fatura Bilgilerini Girme
  • Alışlar Sayfası Müşteriden İade Fatura Ekleme Sayfasında Müşteri Fatura Bilgileri Girme
  • Alışlar Sayfası Müşteriden İade Fatura Ekleme Sayfasında Müşteri Vade Bilgileri Girme
  • Alışlar Sayfası Müşteriden İade Fatura Ekleme Sayfasında Müşteri İletişim Bilgileri Girme

rehberlerine bakınız.

Not 1: Gelişmiş seçenekleri girmeden de müşterinizin cari takibini basit şekilde yapabilirsiniz. Vade bilgilerinin otomatik gelmesini istiyorsanız gelişmiş seçeneğini kullanmalısınız. (Detaylı bilgi için madde 1.4 bakınız)

Not 2: Aynı müşterinizde farklı para birimleri ile çalışıyorsanız birden fazla müşteri kartı açmalısınız. Örneğin: Halil Pazarlama- TRY ve Halil Pazarlama-USD