Alışlar Özet

İşletmenizin ticari faaliyeti için aldığınız mal/hizmet (alıp-sattığınız veya sadece aldığınız) ile işletmenizin ihtiyaçları için yaptığınız tüm harcamaları bu sayfa üzerinden girmeniz gerekir.

  1. Her bir sekmede farklı evrak tiplerine göre yaptığınız alımları görebilirsiniz.
    • Fatura sekmesinde aldığınız mal/hizmet ile gider faturalarınızı,
    • Fiş sekmesinde yaptığınız fişli masraflarınızı,
    • Poliçe sekmesinde işletmeniz için aldığınız sigortaları,
    • Diğer Giderler sekmesinde ise yukarıda belirtilen giderler dışındaki giderlerinizi görebilirsiniz. (örneğin; vergi ödemeleri, banka aracılığı ile yapılan kira ödemeler, bağış & sponsorluklar, aidata ödemeler vb)

2. Bulunduğunuz sayfada tarih aralığına göre filtreleme yaparak istediğiniz kaydı bulabilirsiniz.

3. Alışlar sayfasında eklemiş olduğunuz kayıt ile ilgili birçok işlem yapabilirsiniz. (Örneğin; Silme, Güncelleme, vb) (Detaylar için Alışlar Detay yazısına bakınız)

4. Bulunduğunuz sayfada tedarikçi adına göre filtreleme yaparak istediğiniz kaydı bulabilirsiniz.

5. Bulunduğunuz sayfanın başlıklarını (kolonlarının) kendi ihtiyacınıza göre arttırıp azaltabilirsiniz.

6. Excel’e Aktar ile tüm kayıtlarınızı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

7. Ekle butonu ile tüm alımlarınızı kolayca ekleyebilirsiniz (Örnek; mal/hizmet, gider faturası, fiş, vb) (Detaylar için Alışlar Detay yazısına bakınız)

8. Eğer e-Fatura mükellefi iseniz size gelen e-Fatura olması durumunda  belirtilen konumda  mavi bir tuş (buton) çıkacaktır. Bu butona tıklayarak size gelen e-Faturaları görüntüleyebilir, kabul veya reddedebilirsiniz. Eğer size gelen herhangi bir e-Fatura yok ise bu kısımda mavi tuş çıkmamaktadır.