Satış Ekleme Sayfasında Yeni Ürün/Hizmet Girme


  1. 1. Ürün kategorisi seçiminde bu kısım gelmektedir. Stok takibini yapmak istemeniz durumunda alım yaptığınız zaman ürünün stok miktarı artarken satım yaptığınız zaman ürünün stok miktarı azalacaktır. Hem alım yaptığınız hem de satım yaptığınız (Hizmet bölümünde stok takibi yapılmamaktadır)
  2. 2. Ürün kartı (hesabı) oluştururken ilgili ürünün stoğu varsa, o miktarı Açılış Stok Miktarı olarak girmeniz gerekir. Böylece bu andan itibaren alım ve satımlarınızda o miktar dikkate alınarak hesap yapılır. (Örneğin; açılış stok miktarı olarak 50 girmeniz ve 10 tane satış yapmanız durumunda stoğunuzdaki ürün miktarı 40 olacaktır.)
  3. 3. Siz bu ürünü sadece satın alıyorsanız “Bu Ürünü Satın Alıyorum”u seçmelisiniz. Böylece bu ürün sadece Satış Ekleme sayfanızda karşınıza gelmeyecektir.
  4. 4. Siz bu ürünü sadece satıyorsanız “Bu Ürünü Satıyorum”u seçmelisiniz. Böylece bu ürün Alış Ekleme sayfanızda karşınıza gelmeyecektir.
  5. 5. Ürün/Hizmet kartı açtığınız ürünün birim fiyatını ister KDV’li isterseniz KDV’siz girebilirsiniz.
  6. 6. “Ürün/Hizmet”inizde KDV oranını ve birimini girerek Alış ve Satış ekleme sayfalarına otomatik gelmelerini sağlayabilirsiniz. ( Resmi olmayan satışlarınız veya alışlarınız için bu kısımda KDV’sizi seçebilir veya Satış Ekle ile Alış Ekle sayfalarında KDV’sizi seçebilirsiniz.)

Not: Bu penceredeki bilgileri ilerde değiştirmeniz gerekirse Ürün/Hizmet sayfanızda İşlemler bölümünde Güncelle tuşu ile bilgileri değiştirebilirsiniz.