Teklife Ekleme Sayfasında Yeni Müşteri Ekleme


  1. 1. Sadece müşterinizin ad-soyadı/unvanını girerek hızlı bir şekilde müşteri ekleyip hemen teklif oluşturabilirsiniz.  (resmi işlem olmadıkça sadece basit cari takibiniz için  bu şekilde basit ekleme yapabilirsiniz). Basit eklediğiniz müşterinize ‘Güncelle’ işlemi ile detaylı bilgi girebilirsiniz.

Müşteriniz şahıs ise ve ticari unvanı yok ise müşterinizin ad ve soyadını girmeniz gerekir. Ticari unvana sahip şahıs firmaları ve diğer ltd& AŞ’ler için işletmenin unvanını girmeniz gerekir.

2. Faturalı çalıştığınız müşterileriniz için veya açık hesap çalıştığınız müşterilerinizin vade tarihinin otomatik gelmesi için Gelişmiş Seçenekler i doldurmanız gerekir. (Gelişmiş seçenekler için 1.2, 1.3, 1.4, 1.5  maddelerine bakabilirsiniz)

3. Yeni eklediğiniz müşterinizden alacağınız varsa bakiyesini ekleyip tüm satışlarınızın bu rakama eklenerek yapılmasını sağlayabilirsiniz. Böylece alacaklarınızı daha doğru takip edebilirsiniz. Ayrıca müşteriniz ile tüm alış verişinizi dövizli yapıyorsanız ilgili dövizi seçmeniz yeterlidir.

  • Detaylar için;
  • Teklife Ekleme Sayfasında Müşteri Fatura ve Adres Bilgilerini Girme
  • Teklife Ekleme Sayfasında Müşterinin Teslimat Adresini Girme
  • Teklife Ekleme Sayfasında Müşteri Vade Bilgilerini Girme
  • Teklife Ekleme Sayfasında Müşteri İletişim Bilgilerini Girme

Not 1: Gelişmiş seçenekleri girmeden de müşterinizin teklifini oluşturabilirsiniz. Vade bilgilerinin otomatik gelmesini istiyorsanız gelişmiş seçeneği kullanmalısınız. (Madde 5’e bakınız)

Not 2: Aynı müşterinizde farklı para birimleri ile çalışıyorsanız birden fazla müşteri kartı açmalısınız. Örneğin: Halil Pazarlama- TRY ve Halil Pazarlama-USD