Tedarikçiye İade Satışı Ekleme Sayfasında Yeni Tedarikçi Girme


  1. 1. Sadece tedarikçinizin ad-soyadı/unvanını girerek hızlı bir şekilde tedarikçi ekleyip hemen iade satışı yapabilirsiniz.  (resmi işlem olmadıkça bu şekilde basit ekleme yapabilirsiniz). Basit eklediğiniz tedarikçinize Güncelle işlemi ile detaylı bilgi girebilirsiniz.

Müşterini şahıs firması ve ticari unvanı yok ise müşterinizin ad ve soyadını girmeniz gerekir. Ticari unvana sahip şahıs firmaları için ve diğer ltd& AŞ’ler için işletmenin unvanını girmeniz gerekir.

2. Faturalı çalıştığınız tedarikçileriniz için veya açık hesap çalıştığınız tedarikçilerinizde vade tarihinin otomatik gelmesi için Gelişmiş Seçenekler i doldurmanız gerekir (gelişmiş seçenekler için 1.2, 1.3, 1.4)  maddelerine bakabilirsiniz)

3. Yeni eklediğiniz tedarikçinize borcunuz varsa bakiyesini ekleyip, tüm alışlarınızın bu rakama eklenerek yapılmasını sağlayabilirsiniz. Böylece borçlarınızı daha doğru takip edebilirsiniz. Ayrıca tedarikçiniz ile tüm alış verişinizi dövizli yapıyorsanız ilgili dövizi seçmeniz yeterlidir.

  • Detaylar için;
  • Tedarikçiye İade Satışı Ekleme Sayfasında Yeni Müşterinin Fatura ve Adres Bilgilerini Girme
  • Tedarikçiye İade Satışı Ekleme Sayfasında Yeni Tedarikçinin Vade Bilgilerini Girme
  • Tedarikçiye İade Satışı Ekleme Sayfasında Yeni Tedarikçinin İletişim Bilgileri Girme

Not 1: Gelişmiş seçenekleri girmeden de tedarikçinizin cari takibini basit şekilde yapabilirsiniz. Vade bilgilerinin otomatik gelmesini istiyorsanız gelişmiş seçeneğini kullanmalısınız. (Madde 5’e bakınız)

Not 2: Aynı tedarikçiniz ile farklı para birimleri ile çalışıyorsanız birden fazla tedarikçi kartı açmalısınız. Örneğin: Halil Pazarlama- TRY ve Halil Pazarlama-USD