Satışlar Sayfası Detay

İşletmenizin ticari faaliyeti için sattığınız mal/hizmet ile teklifler, irsaliyeler gibi satışlarınızı ilgilendiren evraklar veya bilgilere bu sayfada ulaşabilir ve istediğiniz işlemi yapabilirsiniz.

Hem faturalı hem faturasız tüm satışlarınızı ekleyebilirsiniz.

1. Satışlar Sayfası Sekmeler

 1. Bu sekmeden farklı evrak tiplerine göre yaptığınız satışları ayrı ayrı görebilirsiniz.
 1. Satışlar: Daha önce eklediğiniz tüm satış bilgilerinizi bu sekmede liste halinde görebilirsiniz.
  1. Resmi Satışlar: Tüm resmi satışlarınız bu sayfada listelenmektedir.
  1. Faturasız Satışlar: Tüm faturasız satışlarınız bu sayfada listelemektedir.
 • ZRaporları:Daha önce eklediğiniz gün sonunda yazar kasanızdan veya ÖKC’nizden aldığınız satışlarınızı liste halinde bu sekmeden görebilirsiniz.
 • Teklifler: Müşterilerinize verdiğiniz tüm teklifleri bu sayfada görebilirsiniz.
 • İrsaliyeler: Mal gönderimlerinde kullandığınız irsaliyeleri bu sayfada görebilirsiniz.

2.  Satışlar Sayfasındaki Tarih filtresi

 1. Bu filtre ile istediğiniz tarih aralığında kayıtları filtreleyerek istediğiniz kaydı kolayca bulabilirsiniz. Teklifler sekmesinde arama yapmak için ‘Teklifler’ sekmesine gelmeniz ve arama yapmak istediğiniz tarih aralığı için başlangıç ve bitiş tarihlerini girmeniz yeterlidir.

3.  Satışlar Sayfası İşlemler Menüsü

 1. Alışlar sayfasında daha önce eklediğiniz tüm kayıtlar için farklı işlemler yapabilirsiniz. Yapmak istediğiniz işlem için önce ilgili kaydı seçip sonra İşlemler bölümünden ihtiyacınız olan işlem tipine tıklamanız yeterlidir.
 • Silme: istediğiniz kaydı silebilirsiniz.
  • Güncelleme: istediğiniz kayıt ile güncelleme yapabilirsiniz
  • Kopyala: Daha önce oluşturduğunuz herhangi bir kaydınızın sadece tarihleri farklı olacak şekilde aynısını oluşturabilirsiniz.
  • Yazdır: Eğer e-Fatura mükellefi değilseniz satış bilgilerinizi kağıt faturanızın üzerinde yazıcı aracılığı ile yazdırabilirsiniz.
  • Kredi Kartı ile Ödeme İste:Paynet güvencesiyle sanal pos hizmeti alıyorsanız istediğiniz kişiye ödeme linki oluşturup, eposta veya Whatsapp aracılığı ile gönderip müşterinizin kredi kartı ile size olan borcunu ödemesini sağlayabilirsiniz. (İsteyen herkes Paynet’ten ücretsiz Sanal POS hizmeti alabilir)
  • e-Fatura Önizle: e-Fatura mükellefi iseniz  e-Faturanızı müşterinize göndermeden önce ön izleme ile inceleyebilirsiniz.
  • e-Fatura Gönder: e-Fatura mükellefi iseniz bilgilerini girdiğiniz satış bilgisini seçip, bu işlem ile müşterinize gönderebilirsiniz.
  • e-Fatura Göster:Müşterinize gönderdiğiniz e-Fatura’ya sonrasında bakabilirsiniz.
  • Tahsilat Ekle: Daha önce yapmış olduğunuz satışınızın ödemesi geldiği zaman ilgili kaydı seçip, bu işlemi yaparak tahsilat bilgilerini girebilirsiniz. Böylece müşterinin yapmış olduğu ödemeyi müşteri carinize eklemiş olursunuz.
  • e-Arşiv İptal: e-Fatura mükellefi iseniz ve e-Fatura mükellefi olmayan birine gönderdiğiniz e-Arşiv Faturayı bu işlem ile iptal edebilirsiniz.

4.  Satışlar Sayfası Ara

 1. Bu filtre ile istediğiniz müşteriyi ismi ile arayarak istediğiniz kaydı kolayca bulabilirsiniz. . Her sekmede ayrı ayrı arama yapmanız gerekir.

5.  Satışlar Sayfası Başlıklar

 1. Satışlar sayfasında istediğiniz başlığı (kolonu) kaldırıp ekleyerek, kendinize uygun bir görüntüleme yapabilirsiniz.

6.  Satışlar Sayfası Excele Aktar

 1. Excel’e Aktar’ a tıklayarak tüm kayıtlarınızı Excel formatında bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

7.  Satışlar Sayfası Ekle Menüsü

 1. Satışlarınızın (gelirlerinizin)  kolay takibi için farklı satış kategorileri oluşturulmuştur. Satışlarınızı bu kategorilere göre ekleyebilirsiniz. Bu kategoriler:
 • Satış Ekle (Satış Faturası):Yaptığınız faturalı ve faturasız satışları bu kategori ile kayıtlarınıza almanız gerekir. Böylece cari hesabınızı takip etmiş olursunuz.
 • Tedarikçiye İade Faturası: Tedarikçinizden aldığınız fakat tedarikçiniz tarafından iade faturası ile iade edilen ürünleriniz için, hem tedarikçi carisinin hem de ürün miktarlarının doğru takibi için bu kategoriyi seçerek girmeniz gerekir.
 • ZRaporu: İşletmenizde yazar kasa veya ÖKC var ise günü sonu raporlarınızı bu seçenek ile kayıtlarınıza alabilirsiniz. Böylece toplam satış miktarlarınızı takip edebilirsiniz.
 • Teklif: Müşterilerinize teklif vermek için bu ekleme seçeneğini kullanabilirsiniz. Teklif oluşturup müşterinize gönderebilirsiniz.