Satış Ekleme Sayfasında Yeni Müşteri Ekleme


  1. 1. Sadece müşterinizin ad-soyadı/unvanını girerek hızlı bir şekilde müşteri ekleyip hemen satış ekleme yapabilirsiniz.  (resmi işlem olmadıkça sadece basit cari takibiniz için  bu şekilde basit ekleme yapabilirsiniz). Basit eklediğiniz müşterinize ‘Güncelle’ işlemi ile detaylı bilgi girebilirsiniz.

Müşteriniz şahıs firması olup veya ticari unvanı yok ise müşterinizin ad ve soyadını girmeniz gerekir. Ticari unvana sahip şahıs firmaları ve diğer ltd& AŞ’ler için işletmenin unvanını girmeniz gerekir.

2. Faturalı çalıştığınız müşterileriniz için veya açık hesap çalıştığınız müşterilerinizin vade tarihinin otomatik gelmesi için Gelişmiş Seçenekler i doldurmanız gerekir (gelişmiş seçenekler için 1.2, 1.3, 1.4, 1.5  maddelerine bakabilirsiniz)

3. Yeni eklediğiniz müşterinizden alacağınız varsa bakiyesini ekleyip, tüm satışlarınızın bu rakama eklenerek yapılmasını sağlayabilirsiniz. Böylece alacaklarınızı daha doğru takip edebilirsiniz. Ayrıca müşteriniz ile tüm alış verişinizi dövizli yapıyorsanız ilgili dövizi seçmeniz yeterlidir.

  • Detaylar için;
  • Satış Ekleme Sayfasında Yeni Müşterinin Fatura ve Adres Bilgilerini Girme
  • Satış Ekleme Sayfasında Yeni Müşterinin Teslimat Adresini Girme
  • Satış Ekleme Sayfasında Yeni Müşterinin Vade Bilgilerini Girme
  • Satış Ekleme Sayfasında Yeni Müşterinin İletişim Bilgilerini Girme
  • rehberlerine bakınız.

Not 1: Gelişmiş seçenekleri girmeden de müşterinizin cari takibini basit şekilde yapabilirsiniz. Vade bilgilerinin otomatik gelmesini istiyorsanız gelişmiş seçeneği kullanmalısınız.( Detaylı bilgi için madde 1.4 bakınız)

Not 2: Aynı müşteriniz ile farklı para birimlerinde çalışıyorsanız birden fazla müşteri kartı açmalısınız. Örneğin: Halil Pazarlama- TRY ve Halil Pazarlama-USD

Not (Satışlar Torba Hesap): Müşteri carisi takibini yapmak istemediğiniz müşterileriniz için sadece 1 no’lu kısma ALIŞLAR TORBA HESAP yazmanız yeterlidir.