Tedarikçiye Yapılmış Ödeme Ekle (Özet)

Tedarikçiye Yapılmış Ödeme Özet


Tedarikçilerinize, çalışanlarınıza ve hatta bazı durumlarda müşterilerinize yaptığınız ödemeleri bu sayfada hem ekleyebilir, hem takip edebilir, hem de yaklaşan borçlarınızı kolayca görebilirsiniz.

Not: Tedarikçilerinize yaptığınız ödemeleri tek tek girerek kayıtlarınıza alabilir veya ayrı ayrı yaptığınız ödemeleri tek seferden kayıtlarınıza ekleyebilirsiniz. Tavsiyemiz; kayıtlarınızın düzeni için ve ilerde oluşabilecek mutabakatlaşma sorunu yaşanmaması için her bir ödemeyi ayrı ayrı girmenizdir.

1. Ödemeyi yaptığınız tedarikçinizi /firmanızı seçiniz

2. Ödemeyi nasıl yaptığınızı seçmelisiniz (Nakit, EFT/Havale, Kredi Kartı) Para size hangi yolla geldiğini seçmelisiniz. Eğer kasa ve banka hesaplarınızı takip etmek istemezseniz ödeme yönetimi olarak kasa seçebilirsiniz.

3. Ödemeyi yaptığınız tarihi giriniz. (bilmiyorsanız yaklaşık bir tarih girebilir)

4. Yaptığınız ödemenin miktarını girmelisiniz.

5. İleriki dönemlerde yapılan işlem konusunda bilgi edinmek istediğinizde açıklamadaki bilgiden faydalanabilirsiniz. Bundan dolayı yapılan işlemi tanımlayıcı bir açıklama girmelisiniz.

6. Döviz tipi seçilen cariye göre otomatik gelmektedir. (Tedarikçi hesabı eklerken seçmiş olduğunuz döviz tipi gelmektedir)