Maaş Ödemesi Ekle Detay

Çalışanınıza (çalışanlarınıza) aylık yaptığınız maaş ödemeleri bilgisini bu sayfada girerek maaş ödemelerinizi takip edebilirsiniz.

Ödemeler Sayfasında Maaş Ödemesi Ekle


Üst menü de İŞLEMLER butonunda “ÖDEME” ye tıklamanız gerekir. Bunda sonra EKLE butonunda “Maaş Ödemesi” ini seçmeniz yeterlidir.

1. Maaş Ödemesi Ekleme Sayfasında Çalışan Seçme


1. Daha önce eklemiş olduğunuz çalışanlarınız arasında arama yaparak seçebilirsiniz.

2. Daha önce eklemediyseniz + Yeni Ekle’ye tıklayarak yeni çalışan kartı (hesabı) açabilirsiniz.

2. Maaş Ödemesi Ekle Sayfasında Yeni Çalışan Kişisel Bilgilerini Girme


Çalışan eklemesi yaparken sadece bu madde ve sonraki maddedeki bilgileri girerek hızlı bir şekilde ekleme yapabilirsiniz ya da tüm bilgileri girerek detaylı çalışan kartı (hesabı) oluşturabilirsiniz. Bu sekmede yapmanız gereken sadece çalışanınızın adını ve soyadını girmenizdir.

Not: Hızlı çalışan kartı (hesabı) ile tüm cari takip işlemlerini yapabilirsiniz. Detaylı çalışan kartı (hesabı) sadece çalışan bilgilerinizi daha detaylı tutmanız içindir.

3. Maaş Ödemesi Ekle Sayfasında Yeni Çalışan İş Bilgileri Girme


Çalışanınıza aylık ödediğini maaşı girmeniz yeterlidir.

4. Maaşı Ödemesi Ekle Sayfasında İlişkili Hesabın Seçimi


1. Mevcut hesaplarınızı arama özelliği ile arayıp seçebilirsiniz

2. Eğer yeni bir hesap ise +Yeni Ekle ‘ye tıklayarak yeni bir hesap açabilirsiniz.

Not: Eğer kasa ve banka hesaplarınızı takip etmek istemezseniz ödeme yöntemi kasa seçebilirsiniz.

5. Maaş Ödemesi Ekle Sayfasında Ödeme Hesabı Ekleme


İlişkili hesap ödemelerinizi yaptığınız yöntemi göstermektedir. Bu kısımda ekleyeceğiniz kasa/banka hesabı aynı zamanda Hesaplar menüsü altında Kasa/Banka sayfasına da eklenecektir.

İlişkili hesap ödemelerinizi yaptığınız yöntemi göstermektedir. Bu kısımda ekleyeceğiniz kasa/banka hesabı aynı zamanda Hesaplar menüsü altında Kasa/Banka sayfasına da eklenecektir.

İlişkili hesap ödemelerinizi yaptığınız yöntemi göstermektedir.

1. 1 no’lu seçenek ile Kasa/Nakit hesabınızdan çıkan ödemelerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

2. 2 no’lu seçenek ile banka hesabı ekleyebilirsiniz. EFT/Havale ile yaptığınız veya bankamatik kartından para çekip yaptığınız ödemelerde bu seçeneği seçebilirsiniz.

3. 3 no’lu seçenek ile  şirket kredi karı(AŞ ve LTD) veya şahıs firması ise şahsınıza ait kredi kartı hesabı ekleyerek ödemelerinizi kayıtlarınıza alabilirsiniz.

4. POS bir ödeme yöntemi olmayıp tahsilat yöntemidir. Bu hesabı tahsilatlarınız için ekleyebilirsiniz.

5. Tüm hesap seçenekleri için farklı döviz tipine göre hesaplar açabilirsiniz. (Örneğin; Nakit-TRY, Nakit-USD, Banka-EUR, vb)

6. Açılış Bakiyesi, kasa/banka hesabınızın içinde bulunan para miktarını göstermektedir. Eğer hesabınızda para varsa ve buraya eklemeniz durumunda tüm tahsilat ve ödeme işlemleri de bu miktara eklenip eksiltilecektir.

Not: Şuan bilmiyorsanız hesabınızı açıp, sonra İşlemler menüsü altında Kasa/Banka sayfasında ilgili hesabınızı güncelleyerek Açılış Bakiyesi’ni sonradan da ekleyebilirsiniz. 

6. Maaş Ödemesi Ekle Sayfasında Döviz Kuru Seçimi


Standart Türk Lirası (TRY) gelecektir ve değiştirilemez.