Personele İş Avansı Ekle Detay

Personelizin iş seyahatinde veya günlük iş gezilerindeki masraflarını karşılamak için aldığı iş avansı ödemelerini bu seçenek ile kayıtlarınıza almanız gerekir.

Not: Çalışanınız tüm avansı harcamaması, geri kalan miktarı vermesi durumunda bu para girişinin Tahsilat sayfasında “iş Avansı İadesi “ ile tekrar kayıtlara alınması gerekir. (Detaylar için Personelden İş Avansı İadesi Ekle Detay yazısına bakınız)

Ödemeler Sayfasında Personele İş Avansı Ekle


Üst menü de İŞLEMLER butonunda “ÖDEME” ye tıklamanız gerekir. Bundan sonra EKLE butonunda “Personele İş Avansı”ı seçmeniz yeterlidir.

1. Personel İş Avansı Ekle Sayfasında Çalışan Seçme


1. Daha önce eklemiş olduğunuz çalışanlarınız arasında arama yaparak seçebilirsiniz.

2. Daha önce eklemediyseniz + Yeni Ekle’ye tıklayarak yeni çalışan kartı (hesabı) açabilirsiniz.

2. Personele İş Avansı Ekle Sayfasında Yeni Çalışan Ekleme Kişisel Bilgileri Girme


Çalışan eklemesi yaparken sadece bu madde ve sonraki maddedeki bilgileri girerek hızlı bir şekilde ekleme yapabilirsiniz ya da tüm bilgileri girerek detaylı çalışan kartı (hesabı) oluşturabilirsiniz. Bu sekmede yapmanız gereken sadece çalışanınızın adını ve soyadını girmenizdir.

Not: Hızlı çalışan kartı (hesabı) ile tüm cari takip işlemlerini yapabilirsiniz. Detaylı çalışan kartı (hesabı) sadece çalışan bilgilerinizi daha detaylı tutmanız içindir.

3. Personele İş Avansı Ekle Sayfasında Yeni Çalışan Ekleme İş Bilgilerini Girme


Çalışanınıza aylık ödediğini maaşı girmeniz yeterlidir.

4. Personel İş Avansı Ekle Sayfasında Ödeme Hesabı Seçme


1. Mevcut hesaplarınızı arama özelliği ile arayıp seçebilirsiniz.

2. Eğer yeni bir hesap ise +Yeni Ekle ‘ye tıklayarak yeni bir hesap açabilirsiniz.

Not: Eğer kasa ve banka hesaplarınızı takip etmek istemezseniz ödeme yöntemi kasa seçebilirsiniz.

5.Personel iş Avansı Ekle Sayfasında Ödeme Hesabı Eklemeİlişkili hesap ödemelerinizi yaptığınız yöntemi göstermektedir. Bu kısımda ekleyeceğiniz kasa/banka hesabı aynı zamanda Hesaplar menüsü altında Kasa/Banka sayfasına da eklenecektir.

İlişkili hesap ödemelerinizi yaptığınız yöntemi göstermektedir.

1. 1 no’lu seçenek ile Kasa/Nakit hesabınızdan çıkan ödemelerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

2. 2 no’lu seçenek ile banka hesabı ekleyebilirsiniz. EFT/Havale ile yaptığınız veya bankamatik kartından para çekip yaptığınız ödemelerde bu seçeneği seçebilirsiniz.

3. 3 no’lu seçenek ile  şirket kredi karı(AŞ ve LTD) veya şahıs firması ise şahsınıza ait kredi kartı hesabı ekleyerek ödemelerinizi kayıtlarınıza alabilirsiniz.

4. POS bir ödeme yöntemi olmayıp tahsilat yöntemidir. Bu hesabı tahsilatlarınız için ekleyebilirsiniz.

5. Tüm hesap seçenekleri için farklı döviz tipine göre hesaplar açabilirsiniz. (Örneğin; Nakit-TRY, Nakit-USD, Banka-EUR, vb)

6. Açılış Bakiyesi, kasa/banka hesabınızın içinde bulunan para miktarını göstermektedir. Eğer hesabınızda para varsa ve buraya eklemeniz durumunda tüm tahsilat ve ödeme işlemleri de bu miktara eklenip eksiltilecektir.

Not: Şuan bilmiyorsanız hesabınızı açıp, sonra İşlemler menüsü altında Kasa/Banka sayfasında ilgili hesabınızı güncelleyerek Açılış Bakiyesi’ni sonradan da ekleyebilirsiniz. 

6. Personele İş Avansı Ekle Sayfasında Döviz Kuru Seçimi


Standart Türk Lirası (TRY) gelecektir ve değiştirilemez.