Virman Ana Sayfa Detay

İşletmenizin hesapları arasında para geçişi (bir kasa/banka hesabından diğer kasa/banka hesabına) veyahut aynı firmanın hem müşteriniz hem de tedarikçiniz olması durumunda, alacağınız ve borcunuzu kolayca mahsuplaşmak için virman işlemlerini kullanabilirsiniz.

Virman: Hesaplara arası para aktarımı/transferi demektir.

1. Virman Ana Sayfasında Tarih Aralığı


İstediğiniz tarih aralığı arasında yapmış olduğunuz virmanları  filtreleyebilirsiniz.

2. Virman Ana Sayfasında İşlemler


Daha önce girmiş olduğunuz virman kayıtlarını önce seçip sonra bilgilerini değiştirmek için düzenleyebilir veyahut silebilirsiniz.

3. Virman Ana Sayfasında Ara


Virman sayfanızda giren hesap veya çıkan hesap başlıklarında bulunan müşteriniz, tedarikçiniz, kasa/bankanızın adını yazarak arama yapabilirsiniz.

4. Virman Ana Sayfasında Başlıklar


Virman sayfanızda bulunan başlıkları (kolonları) ihtiyacınıza göre artırıp azaltabilirsiniz.

5. Virman Ana sayfasında Excel’e Aktar


İstediğiniz zaman tüm bilgilerinizi Excel dosyası halinde bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

6. Virman Ana Sayfasında Ekle


Virman kaydı ekleme için Ana Sayfa’da bulunan EKLE tuşuna tıklamanız gerekir.

HESAPLAR ARASI: Bu işlemi bir kasa/banka hesabınızdan diğerine para aktarımı yapmak için kullanabilirsiniz. Örneğin Kasa-TL den Kasa-Dolar’a veya banka 1 den banka 2’ye  para aktarımı yaparken bu ekleme seçeneği ile kayıtlarınıza almanız gerekir.

Örnek 1 :Banka -A ‘da  1.000 TL Banka-B hesabınıza aktardınız.

Yapmanız gereken işlem Para Çıkan Hesap Banla-A ve Para Giren Hesap Banka-B çekip tutar kısımlarına 1.000 TL yazmanızdır.

FİRMALAR ARASI: bir firma (işletme) hem müşteriniz hem de tedarikçiniz ise alacaklarınız ve borçlarınızı dengelemek için kullanabilirsiniz.

Örnek 1 : ABC firmasında 1.000 TL alacağınız ve 800 TL borcunuz var. Bu durumda ABC firmasında sadece 200 TL alacağınız vardır. Kayıtlarınızda da 200 TL alacak görmeniz için 800 TL alacağınızı 800 TL borcunuza aktarmanız gerekir.

Yapmanız gereken işlem Para Çıkan Müşteri ABC ve Para Giren Tedarikçi ABC firmasını seçip, tutar kısımlarına 800 TL yazmanızdır.