Firmalar Arası Virman Ekle Sayfasında Yeni Tedarikçi Ekleme


Para çıkan hesapta Tedarikçi Hesabı (Kartı/Carisi) oluşturmaktasınız. Bundan dolayı Tedarikçi Hesabı açar gibi bilgileri giriyor olmanız gerekir. Bu oluşturduğunuz tedarikçi hesabı İşlemler menüsü altındaki Tedarikçi sayfasında da listelenecektir.

1. Sadece tedarikçinizin ad-soyadı/unvanını girerek hızlı bir şekilde tedarikçi ekleyip hemen alış ekleme işlemi yapılabilirsiniz. (resmi işleminiz olmadığı sürece bu şekilde basit ekleme yapabilirsiniz). Sonrasında basit şekilde eklediğiniz tedarikçinizi Tedarikçi Sayfasında ‘Güncelle’ ile detaylı bilgi girebilirsiniz.

Tedarikçiniz şahıs firması ise ve ticari unvanı yok ise tedarikçinizin ad ve soyadını girmeniz gerekir. Ticari unvana sahip şahıs firmaları ve diğer ltd& AŞ’ler için işletmenin unvanını girmeniz gerekir.

2. Faturalı çalıştığınız tedarikçileriniz için veya açık hesap çalıştığınız tedarikçilerinizde vade tarihinin otomatik gelmesi için Gelişmiş Seçenekler i doldurmanız gerekir (gelişmiş seçenekler için 1.2, 1.3, 1.4  maddelerine bakabilirsiniz)

3. Yeni eklediğiniz tedarikçilerinize borcunuz varsa bakiyesini ekleyip tüm alışlarınızın bu rakama eklenerek yapılmasını sağlayabilirsiniz. Böylece borçlarınızı daha doğru takip edebilirsiniz. Ayrıca tedarikçiniz ile tüm alış verişinizi dövizli yapıyorsanız ilgili dövizi seçmeniz yeterlidir.

Detaylı bilgi için;

Firmalar Arası Virman Ekle Sayfasında Yeni Tedarikçi Fatura Bilgilerini Girme

Firmalar Arası Virman Ekle Sayfasında Yeni Tedarikçi Vade Bilgilerini Girme

Firmalar Arası Virman Ekle Sayfasında Tedarikçi İletişim Bilgilerini Girme

Not 1: Gelişmiş seçenekleri girmeden de tedarikçiniz ile olan cari takibi basit şekilde yapabilirsiniz. Vade bilgilerinin otomatik gelmesini istiyorsanız gelişmiş seçeneği kullanmalısınız ( Detaylı bilgi için madde 1.3 bakınız)

Not 2: Aynı tedarikçi ile farklı para birimleri ile çalışıyorsanız birden fazla tedarikçi kartı açmalısınız. Örneğin: Halil Pazarlama- TRY ve Halil Pazarlama-USD