Firmalar Arası Virman Ekle Sayfasında Yeni Para Çıkan Hesap (Müşteri) Ekleme


Para çıkan hesapta Müşteri Hesabı (Kartı/Carisi) oluşturmaktasınız. Bundan dolayı Müşteri Hesabı açar gibi bilgileri giriyor olmanız gerekir. Bu oluşturduğunuz müşteri hesabı İşlemler menüsü altındaki Müşteri sayfasında da listelenecektir.

1. Sadece müşterinizin ad-soyadı/unvanını girerek hızlı bir şekilde müşteri ekleyip hemen satış ekleme yapılabilirsiniz.  (resmi işlem olmadıkça sadece basit cari takibiniz için  bu şekilde basit ekleme yapabilirsiniz). Basit eklediğiniz müşterinize ‘Güncelle’ işlemi ile detaylı bilgi girebilirsiniz.

Müşteriniz şahıs firması ise ve ticari unvanı yok ise müşterinizin ad ve soyadını girmeniz gerekir. Ticari unvana sahip şahıs firmaları ve diğer ltd& AŞ’ler için işletmenin unvanını girmeniz gerekir.

2. Faturalı çalıştığınız müşterileriniz için veya açık hesap çalıştığınız müşterilerinizin vade tarihinin otomatik gelmesi için Gelişmiş Seçenekler i doldurmanız gerekir (gelişmiş seçenekler için 3.2, 3.3, 3.4, 3.5  maddelerine bakabilirsiniz)

3. Yeni eklediğiniz müşterinizden alacağınız varsa bakiyesini ekleyip tüm satışlarınızın bu rakama eklenerek yapılmasını sağlayabilirsiniz. Böylece alacaklarınızı daha doğru takip edebilirsiniz. Ayrıca müşteriniz ile tüm alışverişinizi dövizli yapıyorsanız ilgili dövizi seçmeniz yeterlidir.

Detaylı bilgi için;

Firmalar Arası Virman Ekle Sayfasında Yeni Para Çıkan Hesap (Müşteri) ve Adres Bilgilerini Girme

Firmalar Arası Virman Ekleme Sayfasında Müşteri Teslimat Adresini Girme

Firmalar Arası Virman Ekleme Sayfasında Müşteri Vade Bilgilerini Girme

Firmalar Arası Virman Ekleme Sayfasında Müşteri İletişim Bilgilerini Girme

Not 1: Gelişmiş seçenekleri girmeden de müşterinizin cari takibini basit şekilde yapabilirsiniz. Vade bilgilerinin otomatik gelmesini istiyorsanız gelişmiş seçeneği kullanmalısınız. ( Detaylı bilgi için madde 3.4 bakınız)

Not 2: Aynı müşteriniz ile farklı para birimleri ile çalışıyorsanız birden fazla müşteri kartı açmalısınız. Örneğin: Halil Pazarlama- TRY ve Halil Pazarlama-USD