Vade Tarihini Nasıl Otomatik Getirebilirim?

Müşterileriniz veya tedarikçileriniz yapmış olduğunuz ticarette vade tarihleri belli bir koşula bağlı ise (örneğin: her ayın son günü, fatura kesim tarihinden itibaren 60 gün, vb.) bu koşulları satış veya alış eklerken otomatik getirebilirsiniz.

Bu işlemi yapmak için aşağıdaki herhangi bir yöntemi kullanabilirsiniz:

1. Müşteri veya Tedarikçi Eklerken

Hesaplar menüsünde buluna Müşteri veya Tedarikçi ana sayfalarında ilgili cari hesabı eklerken açılan pencere Gelişmiş Seçenekler ‘e tıklayarak Vade Bilgileri sekmesinden girebilirsiniz.

2. Mevcut Müşteri veya Tedarikçi Carisi (Hesabına)

Daha önce hesabınız eklemiş olduğunuz müşteri veya tedarikçinize vade tarihi eklemek için Müşteri / Tedarikçi ana sayfasında ilgili hesabı seçip İşlemler tuşunda DÜZENLE tuşuna tıklamanız gerekir. Açılan pencerede Gelişmiş Seçenekler ‘e tıklayarak Vade Bilgileri sekmesinden girebilirsiniz.

3. Satış veya Alış Ekle Sayfasında

Satış veya Alış Ekle sayfalarında önce ilgili hesabınızı seçiniz. Sonrasında Fatura Adresi kısmında bulunan DÜZENLE tuşuna tıklayıp açılan pencerede Vade Bilgileri sekmesinden girebilirsiniz

NOT: Vade Bilgileri Açıklamaları:

Vade günü kısmına sadece rakam girmeniz gerekir. Bu durumda aşağıda seçeceğiniz senaryoya göre fatura tarihi vadeniz otomatik olarak hesaplanacaktır. Örneğin 5 yazılsın;

  • FATURA KESİM TARİHİNE İLAVE: Her faturanızın kesim tarihine 5 gün eklenerek vade tarihiniz otomatik oluşturulur.
  • BİR SONRAKİ AYIN: Faturanızı kestiğiniz aydan sonraki ayın 5. Gününe vadeniz otomatik oluşturulur.
  • İÇİNDE BULUNAN AYIN: Faturanızı kestiğiniz ayın 5. gününe otomatik vade tarihi oluşturulur.