Personelden İş Avansı İadesi Ekle (Detay)

Personelinizin iş seyahatinde veya günlük iş gezilerindeki masraflarını karşılamak için aldığı iş avansından geriye kalan miktarı işletmenize geri vermesi durumunda, işletmenize para girişini bu seçenek ile kayıtlarınıza almalısınız.

Tahsilatlar Sayfasında Personelden İş Avansı İadesi Ekleme


Üst menü de İŞLEMLER butonunda “TAHSİLAT” a tıklamanız gerekir. Bundan sonra EKLE butonunda “Personelden İş Avansı İadesi”ini seçmeniz yeterlidir.

1. Personelden İş Avansı İadesi Ekle Sayfasında Çalışan Seçme


1. Daha önce eklemiş olduğunuz çalışanlarınız arasında arama yaparak seçebilirsiniz.

2. Daha önce eklemediğiniz bir çalışanınız ise + Yeni Ekle’ye tıklayarak yeni çalışan kartı (hesabı) açabilirsiniz.

2. Personelden İş Avansı İadesi Ekle Sayfasında Yeni Çalışan Kişisel Bilgilerini Girme


Çalışan eklemesi yaparken sadece bu madde ve sonraki maddedeki bilgileri girerek hızlı bir şekilde ekleme yapabilirsiniz ya da tüm bilgileri girerek detaylı çalışan kartı (hesabı) oluşturabilirsiniz. Bu sekmede yapmanız gereken sadece çalışanınızın adını ve soyadını girmenizdir.

Not: Hızlı çalışan kartı (hesabı) ile tüm cari takip işlemlerini yapabilirsiniz. Detaylı çalışan kartı (hesabı) sadece çalışan bilgilerinizi daha detaylı tutmanız içindir.

3. Personelden İş Avansı İadesi Ekle Sayfasında Yeni Çalışan İş Bilgilerini Girme


Çalışanınıza aylık ödediğiniz maaşı girmeniz yeterlidir.

4. Personelden İş Avansı İadesi Ekle Sayfasında Ödeme Hesabının Eklenmesi


1. Mevcut hesaplarınızı arama özelliği ile arayıp seçebilirsiniz

2. Eğer yeni bir hesap ise +Yeni Ekle ‘ye tıklayarak yeni bir hesap açabilirsiniz

Not: Eğer kasa ve banka hesaplarınızı takip etmek istemezseniz ödeme yönetimi kasa olarak seçebilirsiniz.

5. Personelden İş Avansı İadesi Ekle Sayfasında Ödeme Hesabı Ekleme


İlişkili hesap size gelen parayı (tahsilatlarınız) aldığınız  yöntemi göstermektedir. Bu kısımda ekleyeceğiniz kasa/banka hesabı aynı zamanda Hesaplar menüsü altında Kasa/Banka sayfasına da eklenecektir.

1. 1 no’lu seçenek ile Kasa/Nakit hesabınızı ekleyebilirsiniz.

2. 2 no’lu seçenek ile banka hesabı ekleyebilirsiniz. EFT/Havale ile yaptığınız veya bankamatik kartıdan para çekip yaptığınız ödemelerde bu seçeneği seçebilirsiniz.

3. Bu yöntem bir tahsilat yöntemi olmayıp ödeme yöntemidir.3 no’lu seçenekle ödemelerinizi yaptığınız şirket (AŞ ve LTD) şahıs firması ise şahsınıza ait kredi kartı hesabını ekleyebilirsiniz.

4. Bu yöntem müşterinizden yaptığınız tahsilat içindir. Müşteriniz Fiziksel POS ve Sanal POS üzeriden kredi kartı ile ödeme yaptıysa bu yöntemi seçebilirsiniz.

5. Tüm hesap seçenekleri için farklı döviz tipine göre hesaplar açabilirsiniz. (Örneğin; Nakit-TRY, Nakit-USD, Banka-EUR, vb)

6. Açılış Bakiyesi, kasa/banka hesabınızın içinde bulunan para miktarını göstermektedir. Eğer hesabınızda para varsa ve buraya eklemeniz durumunda tüm tahsilat ve ödeme işlemlerinde bu miktara eklenip eksiltilecektir.

Not: Şuan bilmiyorsanız hesabınızı açıp sonra İşlemler menüsü altında Kasa/Banka sayfasında ilgili hesabınızı güncelleyerek Açılış Bakiyesi’ni sonradan da ekleyebilirsiniz. 

6. Personelden İş Avansı İadesi Ekle Sayfasında Döviz Kuru Seçimi


Standart TRY gelecektir ve değiştirilemez.