Tedarikçi Sayfasında Yeni Tedarikçi Ekle


1. Sadece tedarikçinizin ad-soyadı/unvanını girerek hızlı bir şekilde tedarikçi ekleyip hemen alış ekleme işlemi yapılabilirsiniz. (resmi işleminiz olmadığı sürece bu şekilde basit ekleme yapabilirsiniz). Sonrasında basit şekilde eklediğiniz tedarikçinize Tedarikçi Sayfasında ‘Güncelle’ ile detaylı bilgi girebilirsiniz.

Tedarikçiniz şahıs firması ve ticari unvanı yok ise tedarikçinizin ad ve soyadını girmeniz gerekir. Ticari unvana sahip şahıs firmaları ve diğer ltd& AŞ’ler için işletmenin unvanını girmeniz gerekir.

2. Faturalı çalıştığınız tedarikçileriniz için veya açık hesap çalıştığınız tedarikçilerinizde vade tarihinin otomatik gelmesi için Gelişmiş Seçenekler i doldurmanız gerekir (gelişmiş seçenekler için 3, 4, 5  maddelerine bakabilirsiniz)

3. Yeni eklediğiniz tedarikçilerinize borcunuz varsa, bakiyesini ekleyip tüm alışlarınızın bu rakama eklenerek yapılmasını sağlayabilirsiniz. Böylece borçlarınızı daha doğru takip edebilirsiniz. Ayrıca tedarikçiniz ile tüm alış verişinizi dövizli yapıyorsanız ilgili dövizi seçmeniz yeterlidir.

Detaylı bilgi için;

Tedarikçi Sayfasında Yeni Tedarikçi Fatura Bilgilerini Girme

Tedarikçi Sayfasında Yeni Tedarikçi Vade Bilgilerini Girme

Tedarikçi Sayfasında Yeni Tedarikçi İletişim Bilgilerini Girme

Not 1: Gelişmiş seçenekleri girmeden de tedarikiniz ile olan cari takibi basit şekilde yapabilirsiniz. Vade bilgilerinin otomatik gelmesini istiyorsanız gelişmiş seçeneği kullanmalısınız ( Detaylı bilgi için madde 1.3 bakınız)

Not 2: Aynı tedarikçide farklı para birimleri ile çalışıyorsanız birden fazla tedarikçi kartı açmalısınız. Örneğin: Halil Pazarlama- TRY ve Halil Pazarlama-USD

Not (Alışlar Torba Hesap): Tedarikçi carisi takibini yapmak istemediğiniz tedarikçileriniz için sadece 1 no’lu kısma ALIŞLAR TORBA HESAP yazmanız yeterlidir.