Tedarikçi Sayfasında Ödeme Ekle Detay

Tedarikçiniz ile yapmış olduğunuz ticaretin kapsamında tedarikçinize yapmış olduğunuz ödemeleri bu seçenekle kayıtlarınıza alabilirsiniz.

Not: Tedarikçinize yaptığınız ödemeleri tek tek girerek kayıtlarınıza alabilir veya ayrı ayrı yapılan ödemeleri tek seferde kayıtlarınıza alabilirsiniz. Tavsiyemiz kayıtlarınızın düzeni ve ilerde oluşabilecek mutabakatlaşma sorunu için her bir ödemeyi tek tek girmenizdir.

1. Tedarikçi Sayfasında Ödeme Ekle


Üst menü de HESAPLAR  menüsünde “TEDARİKÇİ” e tıklamanız gerekir. Ödeme yaptığınız tedarikçinizi seçip İşlemler bölümünde  ÖDEME EKLE ’yi seçmelisiniz

2. Tedarikçi Yapılmış Ödeme Sayfasında İlişkili Hesap Seçme


1. Mevcut hesaplarınızı arama özelliği ile arayıp seçebilirsiniz.

2. Eğer yeni bir hesap ise +Yeni Ekle ‘ye tıklayarak yeni bir hesap açabilirsiniz.

3. Tedarikçi Yapılmış Ödeme Sayfasında Yeni Hesap Ekleme


İlişkili hesap ödemelerinizi yaptığınız yöntemi göstermektedir. Bu kısımda ekleyeceğiniz kasa/banka hesabı aynı zamanda Hesaplar menüsü altında Kasa/Banka sayfasına da eklenecektir.

1. 1 no’lu seçenek ile Kasa/Nakit hesabınızı ekleyebilirsiniz

2. 2 no’lu seçenek ile banka hesabı ekleyebilirsiniz. EFT/Havale ile yaptığınız veya bankamatik kartınızdan para çekip yaptığınız ödemelerde bu seçeneği seçebilirsiniz.

3. 3 no’lu seçenek ödemelerinizi yaptığınız şirket (AŞ ve LTD) şahıs firması ise şahsınıza ait kredi kartı hesabını ekleyebilirsiniz.

4. POS bir ödeme yöntemi olmayıp tahsilat yöntemidir. Bu hesabı tahsilatlarınız için ekleyebilirsiniz.

5. Tüm hesap seçenekleri için farklı döviz tipine göre hesaplar açabilirsiniz. (Örneğin; Nakit-TRY, Nakit-USD, Banka-EUR, vb)

4. Tedarikçi Yapılmış Ödeme Sayfasında Döviz Seçme


Döviz tipi seçilen cariye göre otomatik gelmektedir. Tedarikçi hesabı eklerken seçmiş olduğunuz döviz tipi gelmektedir. Döviz tipini değiştirmek için Hesaplar menüsünde Tedarikçi sayfasında ilgili tedarikçinin bilgilerini düzenleyerek değiştirebilirsiniz.