Kağıt Fatura Yazdırma Şablonu

1. Fatura Yazdırma Şablonu


Satış bilgilerinizi yazıcı aracılığı ile kağıt faturalara yazdırabilirsiniz.

Kağıt faturanızı yazıcı aracılığıyla yazdırmak için öncelikle bir yazdırma şablonu oluşturmanız gerekir.

1. Yeni Şablon Ekle tuşuna tıkladığınız zamana aşağıda açıklaması yapılan sayfaya yönlendirileceksiniz.

2. Daha önce oluşturduğunuz şablonları düzenleyebilir, silebilir veya kopyala diyerek kopyasını oluşturup bu kopya üzerinde istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz.

2. Fatura Yazdırma Şablonu


1. Mevcut kağıt faturanıza uygun çıktı alabilmeniz için öncelikle boş bir kağıt faturanızı taratıp resim (imaj) olarak 1 no’lu tuş ile bu kısma yüklemeniz gerekmektedir. Bu yüklemeden sonra beyaz A4 sayfası kısmına faturanız gelecektir. Tarattığınız kağıt fatura koçanınızın nizami olduğuna ve kaymalar olmadan boş kısma yerleştiğinden emin olunuz.

2. Kağıt fatura boyutu ne ise onu seçmeniz gerekir. A4 kağıt fatura müsvedde beyaz kağıt büyüklüğünde olan fatura boyutudur. A5 ise A4 kağıt faturanın yatay olarak ortadan ikiye bölünmüş halindeki boyu ile aynıdır.

3. Kağıt faturanız dikey formda ise DİKEY’i, yatay formda ise YATAY’ı seçmeniz gerekir. Genelde A4 faturalar dikey, A5 faturalar ise yatay olmaktadır.

4. Tüm ayarlamaları yaptıktan sonra boş faturanızın kopyasının üzerine test çıktısı olarak fatura formatınızın düzgünlüğünü kontrol edebilirsiniz. Test çıktısını PDF olarak bilgisayarınıza indirip boş bir kağıda çıktısını alınız. Sonra bu çıktı ile kağıt faturanızı arkalı önlü tutup tüm alanların doğru çıkıp çıkmadığına bakınız.

5. Faturanızın üzerinde çıkmasını istediğiniz bilgilerinizi çek-bırak yaparak veya üzerine tıklayarak soldaki boş beyaz kısma aktarabilirsiniz.

6. Boş beyaz alanda bulunan bilgilerinizi fareniz (mouse) ile sürükleyerek istediğiniz alana götürebilirsiniz.