Çek/Senet Ana Sayfasında İşlemler


1. ÇEK CİROLAMA: Müşterinizin borcu karşılığında size vermiş olduğu çeki/senedi sizin nakde çevirmeden tedarikçinize verme işlemine Cirolama denir ve bu işlemi yapmak için çeki/senedi seçip İşlemler bölümünden CİROLAMA’yı seçmeniz gerekir. (Detaylar için Çek/Senet Ana Sayfası İşlemler Cirolama yazısına bakınız)

2. ÖDEME: Tedarikçinize verdiğiniz çeki/senedi tedarikçiniz bankadan nakde çevirdiği zaman sizin ilgili çeki/senedi seçip ödeme bilgilerini girmeniz gerekir. Bu işlemi tedarikçiniz ile olan cari takibin doğruluğu için yapmanız gerekir.(Detaylar için Çek/Senet Ana Sayfası İşlemler Ödeme yazısına bakınız)

3. TAHSİLAT: Müşterinizden aldığınız çeki/senedi bankanızda nakde çevirmeniz durumunda ilgi çeki/senedi seçip tahsilat bilgilerini girmeniz gerekmektedir. Bu işlemi müşteriniz ile olan cari takibin doğruluğu için yapmanız gerekir.(Detaylar için Çek/Senet Ana Sayfası İşlemler Tahsilat yazısına bakınız)

4. MAKBUZ: Çek/senedin alındığını veya karşı tarafa verildiğinin fiziksel kanıtı için makbuz oluşturup, karşı tarafa imzalatabilirsiniz.