Çek/Senet Ana Sayfası Detay

1. Çek/Senet Ana Sayfasında İşlemler


1. ÇEK CİROLAMA: Müşterinizin borcu karşılığında size vermiş olduğu çeki/senedi sizin nakde çevirmeden tedarikçinize verme işlemine Cirolama denir ve bu işlemi yapmak için çeki/senedi seçip İşlemler bölümünden CİROLAMA’yı seçmeniz gerekir. (Detaylar için Çek/Senet Ana Sayfası İşlemler Cirolama yazısına bakınız)

2. ÖDEME: Tedarikçinize verdiğiniz çeki/senedi tedarikçiniz bankadan nakde çevirdiği zaman sizin ilgili çeki/senedi seçip ödeme bilgilerini girmeniz gerekir. Bu işlemi tedarikçiniz ile olan cari takibin doğruluğu için yapmanız gerekir.(Detaylar için Çek/Senet Ana Sayfası İşlemler Ödeme yazısına bakınız)

3. TAHSİLAT: Müşterinizden aldığınız çeki/senedi bankanızda nakde çevirmeniz durumunda ilgi çeki/senedi seçip tahsilat bilgilerini girmeniz gerekmektedir. Bu işlemi müşteriniz ile olan cari takibin doğruluğu için yapmanız gerekir.(Detaylar için Çek/Senet Ana Sayfası İşlemler Tahsilat yazısına bakınız)

4. MAKBUZ: Çek/senedin alındığını veya karşı tarafa verildiğinin fiziksel kanıtı için makbuz oluşturup, karşı tarafa imzalatabilirsiniz.

2. Çek/Senet Ana Sayfasında Tarih Aralığı


Çek/senet ana sayfasında tarih aralığı girerek istediğiniz tarih aralığında size gelen ve sizden giden tüm çek/senetlerinizi filtreleyebilirsiniz.

3. Çek/Senet Ana Sayfasında Ara


Çek/senet ana sayfasında müşteri veya tedarikçi adı ile size gelen veya sizden giden evrakları filtreleyebilirsiniz.

4. Çek/Senet Ana Sayfasında Başlıklar


Çek/senet ana sayfasında gösterilen bilgileri, başlıklar (kolonlar) bölümünden ihtiyacınıza göre artırıp azaltabilirsiniz.

5. Çek/Senet Ana Sayfasında Excele Aktar


Çek/senet sayfasında tüm bilgilerinizi bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

6. Çek/Senet Ana Sayfasında Gelen Çek/Senet ve Giden Çek/Senet Ekleme


  1. Yeni çek/senet ekleme için EKLE tuşuna tıklamanız gerekir
    • Gelen Çek/Senet: Size müşteriniz veya tedarikçinizden gelen evrağı eklemek için seçmeniz gerekir.
    • Giden Çek/Senet: Sizden tedarikçinize veya müşterinize giden evrağı eklemek için seçmeniz gerekir.