Müşteri Ana Sayfası Detaylı

1. Müşteri Sayfasında İşlemler


1. Kredi Kartı ile Ödeme İste: Herhangi bir müşterinizi seçerek ona kredi . kartı ödeme isteği gönderebilirsiniz ve müşterinizden kredi kartı ile ödeme alabilirsiniz (Detaylar için Müşteriden Kredi Kartı ile Ödeme İste yazısınız okuyunuz)

2. Hesap Hareketleri: Her bir müşterileriniz ile yaptığınız tüm ticari işlemlerinizi bu sayfada görebilirsiniz. (Ne sattığınızı ne kadar tahsilat yaptığınızı, ne kadar alacağınız olduğunu)

3. Tahsilat Ekle: Müşterinizden nakit/havale&EFT/POS  ile ödeme almanız durumunda bu tahsilat bilgisini girmek için ilgili müşterinizi seçip, bu tuşa tıklayarak yapabilirsiniz.

4. Aktifleştir/Pasifleştir: Ticari iş birliği yapmayı durdurduğunuz müşterinizin mevcut müşterileriniz arasında çıkmaması için Pasifleştir ile müşteri listenizin en sona gönderimini sağlayabilirsiniz. Pasifleştirdiğiniz müşteriniz ile tekrar iş yapmaya başlamanız durumunda Aktifleştir seçeneği ile müşterinizi tekrar üst kısımlara getirebilirsiniz.

2. Müşteri Sayfasında Ara


Müşteri sayfasında herhangi bir müşterinizin, ara kutucuğuna ismini (şirket unvanını) yazarak arama yapabilirsiniz.

3. Müşteri Sayfasında Başlıklar


Müşteriler sayfanızda gösterilen başlıkları (kolonları) ihtiyaca göre artırıp azaltabilirsiniz.

4. Müşteri Sayfasında Excele Aktar


1. İçe Aktar ile Excel’de bulunan veya daha önce kullandığınız ön muhasebe yazılımındaki müşteri bilgilerinizi hesabınıza aktarabilirsiniz.

2. Dışa Aktar ile tüm müşteri bilgilerinizi bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

5. Müşteri Sayfasında Müşteri Bilgilerini Excel ile İçe Aktar


1. Öncelikle Ekohesap’a aktarabilmeniz için Excel Şablonu’nu indirmeniz gerekir.

2. Mevcut müşteri bilgilerinizi bu şablona  kopyalayıp Şablonu Geri Yükle ile müşteri bilgilerinizi hesabınıza aktarabilirsiniz.

3. Daha detaylı bilgi ve uygulama için örnek videoyu izleyebilirsiniz.

6. Müşteri Sayfasında Yeni Müşteri Ekle


Müşteri sayfanızdan EKLE tuşuna tıklayarak yeni müşteri ekleyebilirsiniz.