Çalışanlar Ana Sayfası Detay

Para takibinizden, çalışanınıza ne kadar maaş ve avans (maaş avansı ve iş avans) ödediğinizi, ne kadar ödemeniz gerektiği gibi durumların kolayca takibini yapabilirsiniz.

1. Çalışan Sayfasındaki İşlemler


1. Çalışan kartı oluştururken girdiğiniz bilgileri DÜZENLE tuşu ile düzenleyebilirsiniz.

2. Çalışanınıza ödemiş olduğunuz Maaş, Maaş Avansı ve İş Avansları ve ödeme bilgilerini Çalışan Hesap Hareketleri sayfasında ulaşabilirsiniz.

3. Çalışan kartını SİL ile kayıtlarınızdan kaldırabilirsiniz. (Çalışanınıza daha önce yapmış olduğunuz ödemeler var ise ön muhasebe kayıtlarınızın tutarlılığı için silinmesine izin verilmemektedir.)

2. Brüt veya Net Maaş Gösterimi


  1. Bu kısımda çalışan masraflarını kayıtlarınıza nasıl aldığınızı görebilirsiniz.
    • NET: Net Maaş dışındaki SGK ve Stopaj Ödemelerinizi de Alıslar->Diğer Giderler->Diğer ‘gider ekle’den girebilirsiniz.
    • BRÜT: Çalışan Ekle işlemi yaparken İş Bilgileri sekmesinde Maaş Tipi’ni Brüt’ü seçmeniz gerekir. Bu şekilde kayıtlarınıza aldığınız zaman çalışan maliyetini toplam olarak dikkate almış olursunuz. Brüt maaş tipi Net Maaş, SGK ve Stopajın hepsinin toplamıdır.

Uyarı: Sadece maliyeleri görmek ve kolay işlem yapmak için çalışan tam maliyetini girip Brüt Maaş Tipi ile takibini yapabilirsiniz. Eğer detaylı takip etmek istiyorsanız Net maaşı girip SGK ve Stopaj ödemelerini ayrı ayrı girerek detaylı takibi yapabilirsiniz.

3. Çalışan Sayfasında Yeni Çalışan (Çalışan kartı) Ekleme


Çalışana yapacağınız ödemeleri takip etmek için Çalışan Kartı (Hesabı) oluşturmanız gerekir ve bu eklemeyi EKLE tuşuna tıklayarak yapabilirsiniz.