SGK Nedir?

SGK ya da eski adıyla SSK, Sosyal Güvenlik Kurumunun kısaltmasıdır. Çalışanların sosyal güvencelerini sağlayan bu kuruma düzenli olarak işveren ve çalışan tarafından prim ödenir. Bu sayede çalışanlar sağlık hizmetlerinden yararlanabilir, emeklilik hakkına sahip olabilir ve gerekmesi halinde daha pek çok sosyal haktan yararlanabilirler.

SGK Hizmet Dökümü Nedir? Ne İşe Yarar?

SGK hizmet dökümü, statüsü ne olursa olsun (4A, 4B, 4C fark etmeksizin) sigortalıların sigorta ve prim bilgilerini almalarını sağlayan belgedir. Yani SGK’ya, Bağ-Kur’a ya da Emekli Sandığı’na bağlı olunması fark etmeksizin sigorta ve prim bilgilerinin bulunduğu bir belgedir.

SGK Hizmet Dökümü Hangi Bilgileri İçerir?

SGK Hizmet Dökümü şu bilgileri içermektedir:

– Çalıştığınız şirket veya işletmenin adı

– Sigortanıza dair temel bilgiler

– Kaç gündür sigortalı olduğunuz

– İlk defa sigortalı olarak çalışmaya başladığınız ve sigortalı işten çıktığınız tarih

– Hangi aylar ne kadar prim yatırdığınız

– Hangi aylarda işverenin sigortanızı yatırdığı yani sigortanızın ödenip ödenmediği

– Sigortanız olan dönemdeki hizmetler

SGK Hizmet Dökümü Nasıl Alınır? E-Devletten SGK Hizmet Dökümü Sorgulama

E-Devlet’e giriş yapıp ‘SGK Tescil ve Hizmet Dökümü’ şeklinde arama yaparsanız SGK Hizmet Dökümünüzü kolayca sorgulayabilirsiniz. E-Devlet şifreniz yoksa en yakın PTT şubesine başvurarak hemen alabilirsiniz.

Ekohesap Bütün Muhasebe İhtiyaçlarınızda Çözüm Ortağınız!

Kullanıcı dostu bir web tabanlı ön muhasebe programı arıyorsanız Ekohesap tam size göre! Ekohesap ile gelir ve gider takibinizi yapın. Faturalarınızı yönetin. Müşteri ve tedarikçi takibinizi gerçekleştirin. Raporlar menüsüne bakarak hangi ürünün ne kadar satıldığını görüp mali müşavirinize alış-satış faturaları hakkındaki bilgileri kolayca mail yoluyla gönderin. E-Fatura yönetiminizi gerçekleştirin ve ödeyeceğiniz vergileri kolayca görün. Çalışanlarınıza ödeyeceğiniz maaşlara bakın ve dilerseniz maaş bordrolarını kolayca çıkarın. Çek ve senetlerinizin durumlarını takip edin. Ekohesap bütün bu işlemleri ve daha fazlasını kafanız karışmadan gerçekleştirebileceğiniz kullanımı kolay bir ön muhasebe yazılımıdır. Ekohesap’ı ücretsiz olarak denemek için hemen bizimle iletişime geçin!