Ön Muhasebe Nedir?

Ön muhasebe bir işletmenin muhasebesinin ilk aşamasıdır. Pek çok önemli görevin gerçekleştirildiği bu aşamada fatura kesimi, yapılan işlemlerin ciro edilmesi, irsaliye düzenlenmesi, çek-senet takibi, banka hesabı takibi, kasa hesabı takibi, stok takibi, bordro takibi, cari hesap takibi gibi süreçler yürütülür. Ön muhasebe işletme sahibi tarafından yapılabileceği gibi işletmede çalışan bir ön muhasebe elemanı tarafından da yapılabilir.

Ön Muhasebe Raporu Nedir? Ne İşe Yarar?

Ön muhasebe raporları yukarıda saydığımız bütün işlemlere dair bilgi veren raporlardır. Bu raporların iyi bir ön muhasebe programı tarafından verilmesi, işletmenizin ayaklarının yere basmasını ve geleceğinizi daha iyi bir şekilde planlamanızı sağlayacak hayati bilgilere kolayca ulaşmanızı sağlar. Mesela ön muhasebe raporları gelirlerinizi, giderlerinizi, borçlarınızı özetleyebilir. Haliyle işlerini iyi bir şekilde yürütmek isteyen her işletme sahibinin karman çorman görünebilecek muhasebe hesaplarıyla boğuşmaktansa bu bilgileri kolayca görebilecekleri ön muhasebe raporlarına başvurmaları çok daha mantıklıdır.

Ön Muhasebe Raporu Örnekleri

Bütün Muhasebe İhtiyaçlarınız İçin Ekohesap Yanınızda!

Kullanıcı dostu bir web tabanlı ön muhasebe programı arıyorsanız Ekohesap tam size göre! Ekohesap ile gelir ve gider takibinizi yapın. Faturalarınızı yönetin. Müşteri ve tedarikçi takibinizi gerçekleştirin. Raporlar menüsüne bakarak hangi ürünün ne kadar satıldığını görüp mali müşavirinize alış-satış faturaları hakkındaki bilgileri kolayca mail yoluyla gönderin. E-Fatura yönetiminizi gerçekleştirin ve ödeyeceğiniz vergileri kolayca görün. Çalışanlarınıza ödeyeceğiniz maaşlara bakın ve dilerseniz maaş bordrolarını kolayca çıkarın. Çek ve senetlerinizin durumlarını takip edin. Ekohesap bütün bu işlemleri ve daha fazlasını kafanız karışmadan gerçekleştirebileceğiniz kullanımı kolay bir ön muhasebe yazılımıdır. Ekohesap’ı ücretsiz olarak denemek için hemen bizimle iletişime geçin!