İnternete Adapte Olmak Günümüzün Olmazsa Olmazı!

Artık hemen hemen bütün işletmelerin bir ayağı internette olmak zorunda. Sadece iktisadi faaliyetler değil, hayat da ciddi oranda internet ortamına taşınmış durumda. Günümüz koşullarında rekabet etmek isteyen işletmelerin de internetteki trendleri takip etmeleri, bunlara uygun pazarlama stratejileri uygulamaları gerekmekte. Ayrıca internet üzerinden normalde zaman kaybına neden olacak pek çok işlemi de kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Kısacası, günümüzde internet ortamına adapte olmak ve interneti kullanmak işletmeler için olmazsa olmaz diyebileceğimiz bir durum.

İnternetten Reklam Vermenin Önemi

Tüketicilerin çoğu artık mal ve hizmet alırken ürün/hizmet çeşitlerini internetten araştırıp fiyat ve kalite karşılaştırması yapmakta. Pek çok tüketici internet ortamını satın alacakları şeyler hakkında araştırma yaparken kullandığı için de internette reklam yapmamanız halinde ulaşabileceğiniz müşteri sayısı da azalmakta. Potansiyel müşteri sayınızı artırmanız işletmenizin büyüyüp bir sonraki aşamaya geçmesi için kilit önem taşımakta. Bu nedenle büyümek ve karını artıran bir işletmenin internetten reklam vermesi büyük bir avantaj sağlamakta.

İnternetten Reklam Verenlerin Ödeyecekleri Vergiler

İnternetten reklam vermek işletmelerin büyümeleri için en önemli adımlardan biri. Ancak bu noktada işletmelerin ödemeleri gereken bazı vergiler ortaya çıkmakta. Söz konusu vergilerden bazıları şunlar:

  • %18 oranında KDV
  • %15 oranında stopaj (Hizmeti satın alan tarafından hizmet tutarından düşülüp muhtasar beyanname verilerek ödenir)

Ekohesap Bütün Muhasebe İhtiyaçlarınızda Yanınızda!

Kullanıcı dostu bir web tabanlı ön muhasebe programı arıyorsanız Ekohesap tam size göre! Ekohesap ile gelir ve gider takibinizi yapın. Faturalarınızı yönetin. Müşteri ve tedarikçi takibinizi gerçekleştirin. Raporlar menüsüne bakarak hangi ürünün ne kadar satıldığını görüp mali müşavirinize alış-satış faturaları hakkındaki bilgileri kolayca mail yoluyla gönderin. E-Fatura yönetiminizi gerçekleştirin ve ödeyeceğiniz vergileri kolayca görün. Çalışanlarınıza ödeyeceğiniz maaşlara bakın ve dilerseniz maaş bordrolarını kolayca çıkarın. Çek ve senetlerinizin durumlarını takip edin. Ekohesap bütün bu işlemleri ve daha fazlasını kafanız karışmadan gerçekleştirebileceğiniz kullanımı kolay bir ön muhasebe yazılımıdır. Ekohesap’ı ücretsiz olarak denemek için hemen bizimle iletişime geçin!