Web Tabanlı Muhasebe Programı Nedir?

Günümüzde hemen hemen her işimizin bir şekilde elektronik ortamda yapıldığını görüyoruz. Bilgisayarlar ve internet hayatlarımızı daha pratik bir hale getirmişken muhasebe işlemlerinin de elektronik ortama taşınmaması beklenemezdi.

Artık neredeyse her muhasebe işleminin bir şekilde bilgisayardan ve internetten gerçekleştirilebildiğini görmekteyiz. Bu hususta mükelleflerin baş yardımcılarından biri de web tabanlı muhasebe programı. Web tabanlı muhasebe programı muhasebe işlemlerinizi internet tarayıcınızdan -yani internete girmek için kullandığınız programdan- kolayca gerçekleştirebilmenizi sağlar. Bu programlarda yapmanız gereken tek şey ilgili programın internet sitesine girmek ve muhasebe işlemlerinizi bu internet sitesi üzerinden gerçekleştirmektedir. Genellikle bilgisayarınıza ek bir program indirip kurmanız gerekmez. Bu programların özellikle ciddi bir avantajı, bilgisayarınız yanınızda olmasa bile internet bağlantısı olan her yerde muhasebe işlemlerinizi gerçekleştirebilmenizi sağlamalarıdır. Bu programların bir diğer avantajıysa verilerin direkt internette depolanması nedeniyle veri kaybı ihtimalinin en aza indirilmesidir. Oysa bilgisayarınıza kurduğunuz programlarda veri kaybı riski daha fazladır.

Web Tabanlı Muhasebe Programında Bulunan Özellikler

Bir web tabanlı muhasebe programı, bir muhasebe programında olan her şeyi içinde barındırır ve muhasebe ihtiyaçlarınıza yanıt verir. Bu tür programlarda bulunması gereken temel işlevlerden bazıları şu şekildedir:

  • Kasa Takibi
  • Fatura ve İrsaliye İşlemleri
  • Stok Takibi
  • Müşteri Takibi
  • Alım-Satım Takibi
  • Cari Hesap Yönetimi

Elbette web tabanlı muhasebe programlarında daha fazlası da bulunur. Web tabanlı muhasebe programlarının sahip oldukları bu işlevlerden ve daha fazlasından yararlanmaya başlamak için hemen Eko Hesap’a geçin! Eko Hesap bütün muhasebe ihtiyaçlarınıza uygun bir web tabanlı muhasebe programıdır.

Bütün Muhasebe Süreçlerinizde Ekohesap Sizinle!

Kullanıcı dostu bir web tabanlı ön muhasebe programı arıyorsanız Ekohesap tam size göre! Ekohesap ile gelir ve gider takibinizi yapın. Faturalarınızı yönetin. Müşteri ve tedarikçi takibinizi gerçekleştirin. Raporlar menüsüne bakarak hangi ürünün ne kadar satıldığını görüp mali müşavirinize alış-satış faturaları hakkındaki bilgileri kolayca mail yoluyla gönderin. E-Fatura yönetiminizi gerçekleştirin ve ödeyeceğiniz vergileri kolayca görün. Çalışanlarınıza ödeyeceğiniz maaşlara bakın ve dilerseniz maaş bordrolarını kolayca çıkarın. Çek ve senetlerinizin durumlarını takip edin. Ekohesap bütün bu işlemleri ve daha fazlasını kafanız karışmadan gerçekleştirebileceğiniz kullanımı kolay bir ön muhasebe yazılımıdır. Ekohesap’ı ücretsiz olarak denemek için hemen bizimle iletişime geçin!