Ön Muhasebe Nedir?

Ön muhasebe, işletmenizin muhasebesinin ilk aşamasıdır. Finansal yönetiminiz için gerekli olan verilerin takibini içerir.

Örnek verecek olursak çek-senet takibi, banka hesaplarının takibi ve yönetimi, stok yönetimi, müşteri takibi, kasaya giren ve çıkan paranın takibi gibi pek çok işlem ön muhasebenin kapsamına girmektedir. İşletmenizin finansal yönetimini iyi bir şekilde gerçekleştirmeniz için ön muhasebe kaydınızı düzgün bir şekilde yapmanız şarttır. Ön muhasebenizi yapması için bir ön muhasebe elemanı alabileceğiniz gibi ön muhasebenizi kendiniz de yapabilirsiniz. Ön muhasebenizin kolay bir şekilde yapılması için bu iş için özel olarak tasarlanmış bir ön muhasebe programı kullanmak isteyebilirsiniz. Eko Hesap, kullanımı kolay bir ön muhasebe programı olarak ön muhasebeniz için gereken bütün işlevlere sahiptir. Eko Hesap’ı denemek için hemen bizimle iletişime geçin!

Ön Muhasebe ve Genel Muhasebe Arasındaki Farklar

Ön muhasebe ve genel muhasebe arasındaki fark zaman zaman mükelleflerin kafasını karıştırmaktadır. Ancak aradaki fark oldukça basittir. Ön muhasebe yukarıda da bahsettiğimiz, finansal yönetiminiz için gerekli olan en temel işlemlerin yapılmasını içerir. Ancak genel muhasebe, bu işlemleri kapsamakla beraber, daha kapsamlıdır ve oldukça detaylı işlemler olan raporlama ve analiz işlemlerini de içerir.

Bütün Muhasebe Süreçlerinizde Ekohesap Sizinle!

Kullanıcı dostu bir ön muhasebe programı arıyorsanız Ekohesap tam size göre! Ekohesap ile E-Ticaret entegrasyonunuzu hemen gerçekleştirin. Gelir ve gider takibinizi yapın. Faturalarınızı yönetin. Müşteri ve tedarikçi takibinizi gerçekleştirin. Raporlar menüsüne bakarak hangi ürünün ne kadar satıldığını görüp mali müşavirinize alış-satış faturaları hakkındaki bilgileri kolayca mail yoluyla gönderin. E-Fatura yönetiminizi gerçekleştirin ve ödeyeceğiniz vergileri kolayca görün. Çalışanlarınıza ödeyeceğiniz maaşlara bakın ve dilerseniz maaş bordrolarını kolayca çıkarın. Çek ve senetlerinizin durumlarını takip edin. Ekohesap bütün bu işlemleri ve daha fazlasını kafanız karışmadan gerçekleştirebileceğiniz kullanımı kolay bir ön muhasebe yazılımıdır. Ekohesap’ı ücretsiz olarak denemek için hemen bizimle iletişime geçin!