E-Fatura Nedir?

E-Dönüşüm sürecinin git gide hız kazanmasıyla artık pek çok muhasebe işleminin elektronik ortamda gerçekleştirildiğini görmekteyiz. Bu işlemlerden biri de fatura kesimi. Normalde kağıt kullanılarak

kesilen faturalar artık elektronik ortamda kesilebilmekte. İşte bu elektronik ortamda kesilen faturalara E-Fatura denmekte. E-Fatura kullanımının avantajları arasında kağıttan ve işgücünden tasarrufun yanı sıra faturaların güvenle saklanabilmesini sağlamak var. Pek çok işletmenin E-Fatura kesmesi artık kanunen zorunlu. Ancak işletmeler avantajları nedeniyle de E-Fatura hizmetine geçmeyi seçebilmekteler. Faydaları düşünülecek olursa işletmelerin E-Faturaya geçme istekleri son derece makul görünmekte.

E-Fatura Nasıl Kesilir?

E-Fatura kesmeye başlarken izleyebileceğiniz üç yol mevcut. İlk olarak Gelir İdaresi Başkanlığı’nın sistemiyle kendi sisteminizi entegre etmeyi seçebilirsiniz. İkinci yol ise E-Fatura Portalı’ndan yararlanmak suretiyle başkanlığın internet sitesi üzerinden E-Fatura hizmetinden yararlanmak. Son olarak lisans sahibi özel entegratörler aracılığıyla E-Fatura hizmetinden yararlanmayı seçebilirsiniz. Bundan sonra yapmanız gerekenler hangi yöntemi seçtiğinize bağlıdır.

Ekohesap ile Kolayca E-Fatura Düzenleyin, Alın, ve Gönderin!

Kullanıcı dostu bir ön muhasebe programı arıyorsanız Ekohesap tam size göre! Ekohesap ile gelir ve gider takibinizi yapın. Faturalarınızı yönetin. Müşteri ve tedarikçi takibinizi gerçekleştirin. Raporlar menüsüne bakarak hangi ürünün ne kadar satıldığını görüp mali müşavirinize alış-satış faturaları hakkındaki bilgileri kolayca mail yoluyla gönderin. E-Fatura yönetiminizi gerçekleştirin ve ödeyeceğiniz vergileri kolayca görün. Çalışanlarınıza ödeyeceğiniz maaşlara bakın ve dilerseniz maaş bordrolarını kolayca çıkarın. Çek ve senetlerinizin durumlarını takip edin. Ekohesap bütün bu işlemleri ve daha fazlasını kafanız karışmadan gerçekleştirebileceğiniz kullanımı kolay bir ön muhasebe yazılımıdır. Ekohesap’ı ücretsiz olarak denemek için hemen bizimle iletişime geçin!